Potrzebujesz pomocy? Dzwoń na całodobowa infolinie +48 537 677 773

000000209219 Nasz numer rejestru Wojewody Mazowieckiego Podmiotów Wykonujących Działalności Leczniczą

Pokonaj alkoholizm z Naltreksonem!

Pokonaj alkoholizm z Naltreksonem

Alkoholizm jest chorobą przewlekłą, która trwa długi okres czasu, nawet całe życie. Wymaga leczenia tak samo jak nadciśnienie, cukrzyca czy zapalenie stawów. Podstawowym zadaniem w leczeniu alkoholizmu jest rezygnacja ze spożywania alkoholu. Niestety w wielu przypadkach staje się to zadaniem niezwykle trudnym. Osoba uzależniona od alkoholu, nawet po zaprzestaniu jego spożywania odczuwa silne pragnienie i potrzebę ponownego napicia się. Wielu chorych przyznaje, że w pewnym momencie nie czerpią już przyjemności z konsumowania alkoholu, ale pragną uniknąć syndromów zespołu abstynencyjnego. Motywacja do picia może wzrastać wraz z dłuższym okresem abstynencji. Alkoholicy potrafią powrócić do nałogu nawet po wielu latach życia w trzeźwości.

Należy zaznaczyć, że nikt nie rodzi się alkoholikiem. Alkoholizm staje się chorobą wyuczoną, nabytą w młodzieńczym lub dorosłym życiu osoby uzależnionej. Napicie się alkoholu wyzwala wydzielanie endorfin i działa euforyzująco na organizm człowieka. Niektórzy z nas, z przyczyn genetycznych, są bardziej podatni na działanie alkoholu, a co za tym idzie, u takich osób zwiększa się ryzyko wystąpienia choroby alkoholowej. Taki stan rzeczy ma związek z strukturą nerwową każdego człowieka. U niektórych ludzi pragnienie napicia się alkoholu staje się silniejsze niż u innych, do tego stopnia, że nie potrafią go kontrolować.  Wówczas logicznym wydaje się, że jedyną szansą na zaprzestanie picia jest ograniczenie pragnienia i potrzeby spożywania alkoholu.

Naltrekson jest środkiem stosowanym w lekach w celu zmniejszenia ochoty na spożywanie alkoholu. Lek odpowiada za blokowanie receptorów opioidowych, czyli tych które odpowiadają za odczuwanie przyjemności po spożyciu alkoholu i narkotyków. Podczas terapii Naltreksonem alkoholik nawet jeśli się napije nie odczuje efektu euforyzującego jaki daje alkohol. Zażywanie alkoholu staje się kontrolowane. Po wypiciu, osoba uzależniona nie będzie czuła działania alkoholu, nie wystąpi u niej upojenie alkoholowe. Zmniejszy się również ochota na spożycie alkoholu. Naltrekson blokuje uwalnianie endorfin, które odbywa się podczas zażywania substancji psychoaktywnych.

Przeszedłem wiele terapii w swoim życiu. Byłem na mitingach AA, spotykałem się z psychoterapeutą, odbyłem terapie grupowe i indywidualne. Mimo to wracałem do alkoholu. Dopiero podczas kolejnego odtrucia alkoholowego w Fenixie dowiedziałem się o istnieniu wszywki z Naltrexonu. Od momentu, kiedy się zaszyłem Naltrexonem to przestałem czuć ochotę na alkohol. Zacząłem dostrzegać, że są przyjemniejsze rzeczy w życiu. – Dawid, 49 lat

Naltrekson jest lekiem bezpiecznym, o zerowej toksyczności. Co prawda może powodować skutki uboczne takie jak: nudności, bóle i zawroty głowy czy bezsenność, to jednak ich wystąpienie jest minimalne, a utrzymanie abstynencji alkoholowej zdecydowanie rekompensuje wszelkie niedogodności. Należy zaznaczyć, iż nadużywanie alkoholu prowadzi do śmierci. Naltrekson nie uzależnia. Można bezpiecznie zwiększać jego dawkę bez obaw, że wzrośnie tolerancja na jego działanie lub dojdzie do jego przedawkowania.

Wykorzystanie Naltreksonu w leczeniu alkoholizmu zostało zatwierdzone w 1994 roku przez WHO. Lek jest szeroko wykorzystywany w Stanach Zjednoczonych i uznawany jako jeden z nielicznych, które bezdyskusyjnie leczą alkoholizm. Terapia Naltreksonem cechuje się dużo większą skutecznością niż terapie awersyjne, które wykorzystują środki o substancji czynnej disulfiramum (np. Esperal). W przypadku wszywki z Esperalu uzależniony ma odczuwać strach przed spożyciem alkoholu. Co więcej, jeśli pacjent, zaszyty Esperalem, napije się to doświadczy szeregu nieprzyjemnych doznań, a w niektórych przypadkach po prostu umrze. W przypadku Naltreksonu nie należy obawiać się o swoje życie, gdyż lek nie tylko osłabia pragnienie i pożądanie alkoholu w trakcie terapii, ale również nie powoduje żadnych skutków ubocznych w przypadku napicia się.

Dwa razy zaszywałem się Esperalem. Podczas pierwszego roku, co prawda nie wypiłem nawet piwa, to cały czas byłem rozkojarzony i odliczałem dni, aż wszywka przestanie działać. Przy drugim zaszyciu nie wytrzymałem. Napiłem się dwa miesiące później. Trafiłem znowu na detoks alkoholowy do Fenixa. Lekarz powiedział jednoznacznie, że muszę podjąć się leczenia Naltreksonem. Pomogło. Podczas trzech miesięcy, kiedy byłem zaszyty Naltreksonem nie miałem ochoty na alkohol.  – Marcin, 52 lata

Zaszyłem się Esperalem. Bardzo chciałem przestać pić, ale wcześniejsze terapie niewiele dawały. Myślałem, że jedynym ratunkiem będzie Esperal. Niestety okazało się, że jestem uczulony na jego składnik, więc lekarz musiał mi wyjąć tabletki. Podczas wyciągania wszywki, lekarz opowiedział mi o Naltreksonie. Zaryzykowałem i zaszyłem się. Nie żałuję, bo przestałem pić. – Andrzej, 29 lat

Naltrekson ułatwia uzyskanie podstawowego zadania jakie niesie ze sobą leczenie alkoholizmu czyli utrzymanie abstynencji. W naszej placówce oferujemy uzależnionym możliwość zaszycia się Nalteksonem w formie implantu. Wszycie leku podskórnie wykazuje zdecydowanie większą skuteczność niż zażywanie Naltreksonu doustnie. Po pierwsze lek działa cały czas, a pacjent nie może zrezygnować z terapii. Po drugie dawka, która zostaje zaimplantowana jest na tyle duża, że pozwala na osiągnięcie efektywności.

O Naltreksonie dowiedziałem się przypadkiem od kolegi. Zorientowałem się w Internecie, gdzie można wykonać taki zabieg i trafiłem do Fenixa. Zaraz po zaszyciu postanowiłem się napić. Nie miałem ochoty, ale wygrała czysta ciekawość. Było to nadzwyczaj dziwne uczucie. Niby czułem efekt alkoholu, ale jakby ktoś zabrał całą magię, którą on dawał. Dodatkowo alkohol mi nie smakował. Miał smak pomidorowej mojej teściowej. Przestałem pić. – Zenon, 44 lata

Terapia Naltreksonem powinna być połączona z terapią behawioralną i motywacyjną. Połączenie tych dwóch ogniw pozwala na zdecydowanie większą skuteczność w leczeniu alkoholizmu. Naltrekson pomaga utrzymać abstynencję pacjenta, natomiast psychoterapia pomaga na znalezieniu źródła, przyczyny i zrozumienia choroby alkoholowej, a także ukierunkowuje chorego na życie bez alkoholu.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z nałogiem alkoholowym lub narkotykowym to zadzwoń do nas. Spróbujemy Ci skutecznie pomóc. Oferujemy możliwość zaszycia implantu Naltrexone Pellet 1000mg. Nie czekaj, aż nałóg zniszczy Ciebie i Twoje życie, podejmij walkę już dziś. Odbierzemy Twój telefon o każdej porze dnia i nocy.

537 677 773 – telefon czynny 24h/7!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Nie ma jeszcze ocen
Loading...

Zostaw komentarz

Możesz zalogować się aby nie wypełniać dodatkowe pola.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Telefon całodobowy: +48 537 677 773

Struktury Lecznicze