Wszywka alkoholowa – Wszycie Esperalu – Disulfiram – Warszawa

Wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa, to skuteczne rozwiązanie dla osób walczących z alkoholizmem. Esperal, inaczej wszywka alkoholowa, był lekiem, który zawierał substancję czynną disulfiramum, produkowanym do 2009 roku. Aktualnie implantujemy ten sam środek pod zmienioną nazwą – Disulfiram WZF. Disulfiram jest lekiem, który działa jako bloker alkoholowy.

Disulfiram zostaje zaimplantowany w pośladek podpowięziowo po minimum 24 godzinnej abstynencji i tylko za pełną zgodą pacjenta. Każde opakowanie leku zawiera 10 tabletek. Dawka, która zostanie zaimplantowana jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta i zależna od jego wagi. Zabieg trwa około 30 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nasi pacjenci opisują go jako całkowicie bezbolesny i niewpływający negatywnie na ich funkcjonowanie. Czas rekonwalescencji pozabiegowej ograniczyliśmy do minimum. Już po opuszczeniu gabinetu chirurgicznego pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania i cieszyć się życiem wolnym od alkoholu.

Pacjent z tzw. wszywką alkoholową po spożyciu nawet niewielkiej dawki alkoholu doświadcza szeregu nieprzyjemnych objawów takich jak:

bardzo silnych mdłości

uciążliwego bólu i zawrotów głowy

wymiotów

tachykardii – przyspieszenie akcji serca

wysypki na ciele

nasilonych lęków

duszności

pocenia się

Czas działania disulfiramu określamy na około 12 miesięcy. Wielu z naszych pacjentów równo co roku pamięta o odświeżeniu zabiegu i zjawia się u nas na ponowne zaszycie. Najstarszy nasz pacjent odwiedza naszą klinikę w Warszawie już od 15 lat! I od 15 lat nie miał alkoholu w ustach!

Wszystkich naszych pacjentów, którzy decydują się na zaszycie Disulfiramem dokładnie informujemy o tym jak postępować, aby nie spowodować negatywnych efektów jego działania. Każdy zabieg jest poprzedzony wywiadem medycznym oraz badaniami, które mają na celu ustalić podstawowe parametry życiowe pacjenta.

Zaszycie przeprowadzamy w specjalnie przystosowanym gabinecie chirurgiczno-zabiegowym. Zapewniamy pełną dyskrecję!

Wszywka alkoholowa – Disulfiram

ZASZYCIE ALKOHOLOWE – WSZYWKA – ESPERAL – WARSZAWA

Implantacja blokera alkoholowego o substancji czynnej Disulfiramum (zawarta w lekach np. Esperal)
Zaszycie podpowięziowe – niemożliwość samodzielnego wyjęcia implantu
Skuteczność działania – około 12 miesięcy
Dawka ustalana na podstawie wagi pacjenta
Zabieg 30 minutowy
Natychmiastowe działanie
Krótki czas rekonwalescencji pozabiegowej

WSZYWKA ALKOHOLOWA – na co uważać!

Zaszycie disulfiramem nie jest metodą na pokonanie alkoholizmu! Leczenie esperalem jest terapią awersyjną. Jego zadaniem jest zniechęcenie pacjenta do sięgnięcia po alkohol. W przypadku zaszycia zawsze zachęcamy do podjęcia leczenia odwykowego oraz terapii motywacyjnej i behawioralnej. Jak pokazuje nasze doświadczenie, wszywka alkoholowa jest jej doskonałym uzupełnieniem.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!