Najcześciej zadawane pytania

Detoks przeprowadza się w przypadku nadużywania substancji psychoaktywnych takich jak alkohol, narkotyki czy leki. Detoks jest naturalnym sposobem na odbudowanie organizmu oraz przywraca jego zdrowe funkcjonowanie. Podczas procedury odtruwania organizm zostaje oczyszczony z toksyn i substancji szkodliwych, które nagromadziły się wskutek nadużywania środków psychoaktywnych. Detoks pozwala także zniwelować i wykluczyć nieprzyjemne objawy, które często towarzyszą odstawieniu substancji uzależniającej.

Jeżeli od dłuższego czasu zmagasz się z problemem nadużywania środków psychoaktywnych, nadmiernie pijesz alkohol, zażywasz narkotyki lub przyjmujesz leki, a funkcjonowanie bez ich udziału wydaje się niemożliwe – zdecydowanie powinieneś się z nami skontaktować. Każdorazowe nadużycie substancji odurzających wywołuje spustoszenie w organizmie. Wówczas procedura odtrucia pozwala na przywrócenie harmonii i zdrowego funkcjonowania. Terapia odwykowa oraz leczenie uzależnień w każdym przypadku powinno rozpocząć się detoksykacją i oczyszczaniem organizmu.

Przedłużające się ciągi alkoholowe stanowią ogromny problem wśród uzależnionych. Wiele osób zanim zdecyduje się na leczenie nie jest w stanie samodzielnie odstawić alkoholu. Zdarza się, że procenty są stale utrzymywane przez kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy. W takich wypadkach tyko fachowa pomoc oraz opieka lekarska mogą zapewnić bezpieczne wyjście z ciągu alkoholowego. Profesjonalne odtrucie alkoholowe jest gwarantem wytrzeźwienia i eliminacji objawów odstawienia alkoholu.

Pierwszym krokiem w leczeniu uzależnienia od narkotyków jest odtruwanie narkotykowe. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest telefon do naszej placówki w celu określenia stopnia uzależnienia i wdrożenia planu leczenia.

Tak. Odstawianie alkoholu na własną rękę jest niebezpieczne i grozi szeregiem niebezpiecznych dla zdrowia powikłań. Przerywanie ciągu alkoholowego powinno zawsze odbywać się pod kontrolą lekarza.

Tak. Nie wolno odstawiać substancji odurzającej samodzielnie. Podobnie jak w przypadku alkoholu tak i narkotyków, przerywanie ciągu powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarską.

Detoks alkoholowy zazwyczaj trwa w granicach 3-7 dni w zależności od stanu zdrowia pacjenta, jego wieku oraz stopnia uzależnienia. Detoks narkotykowy trwa około 7-14 dni, duże znaczenie ma określenie jaki konkretny narkotyk wywołuje uzależnienie. Detoks lekowy trwa od 7 do nawet 30 dni w zależności od rodzaju i dawki leku jaką przyjmuje pacjent. Należy zaznaczyć, iż są to orientacyjne ramy czasowe. W celu określenia dokładnego czasu detoksykacji dla konkretnego pacjenta zapraszamy do kontaktu.

Każdorazowe zażywanie alkoholu doprowadza do zachwiania równowagi organizmu. Odtruwanie po alkoholu pozwala na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania psychofizycznego. Detoks alkoholowy świetnie poradzi sobie z nieprzyjemnymi symptomami kaca i pozwoli szybko wrócić do „żywych”.

Nie. Zabieg wszywki alkoholowej wykonujemy tylko u pacjentów trzeźwych. W takim przypadku zapraszamy najpierw na detoks alkoholowy.

Nie. Zabieg implementacji Naltreksonu wykonujemy tylko u pacjentów, którzy przeszli pełną detoksykację od narkotyków.

Detoks jest pierwszym krokiem w procesie leczenia uzależnienia. Jego zadaniem jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania oraz oczyszczenie organizmu z toksyn i substancji trujących. Pozwala na pełne wytrzeźwienie i przerwanie przymusu picia lub brania. Terapia jest kolejnym krokiem w leczeniu i polega na naprawie psychiki pacjenta. Podczas terapii pacjent uczy się jak utrzymać abstynencję i funkcjonować beż substancji uzależniającej.

Nie. Terapia alkoholowa przyniesie oczekiwany sukces tylko i wyłącznie wtedy, kiedy pacjent jest trzeźwy i nie będzie odczuwał symptomów zespołu abstynencyjnego.

Tak. W trakcie trwania detoksu można powoli wdrażać terapię, ale zaznaczając, że prawdziwa terapia rozpoczyna się dopiero w momencie zakończenia procesu odtruwania organizmu.

Tak. W naszej placówce oferujemy także dostęp do szybkiego Internetu.

Tak. Każdy nasz pacjent zostaje poddany badaniom krwi oraz innym niezbędnym diagnozom w celu wykluczenia groźnych powikłań i chorób. Na życzenie oferujemy szczegółowe badania (możemy zbadać krew na obecność 4000 substancji).

Tak. Tylko lekarz może zaplanować proces detoksykacji i leczenia.

Oferujemy pokoje dwuosobowe typu STANDARD lub VIP z łazienką i prysznicem. Dla najbardziej wymagających pacjentów mamy specjalną salę jednoosobową FIRST CLASS z łazienką oraz prysznicem na wyłączność.

Tak. Mamy specjalną strefę dla osób palących.

Tak. Podczas pobytu w naszej placówce zapewniamy smaczne wyżywienie w formie śniadania, obiadu, kolacji i przekąsek oraz oferujemy wybór napojów bezalkoholowych. Uwzględniamy specjalne diety oraz alergie pokarmowe.

Jesteśmy najstarszym prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień w Polsce. Posiadamy największe doświadczenie i wiedzę o procesie detoksykacji i odtruwania organizmu od środków psychoaktywnych. Zaufało nam tysiące osób, które dzięki nam rozpoczęło nowe, wolne od nałogu, szczęśliwe życie.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!