Czy istnieje wszywka narkotykowa?

Co daje wszywka alkoholowa

Z pewnością wielu z Was słyszało o tym, że ktoś uzależniony od alkoholu zrobił sobie wszywkę i cudownym sposobem przestał pić. O samej skuteczności takiego zaszycia pisaliśmy już wcześniej(/terapia-esperalem/). Jednakże pacjenci, których głównym problemem są narkotyki zastanawiają się czy istnieje taka alternatywa dla narkomanów. Jeśli tak, to jak ona działa? Czy jest skuteczna? Postaramy się rozjaśnić powyższe wątpliwości.

Na wstępie potwierdzamy – tak, zaszywka narkotykowa istnieje i co więcej można taką wykonać u nas w ośrodku. Jednak taka odpowiedź zapewne nie wszystkich usatysfakcjonuje. Dlatego poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania jakie pojawiają się w kontekście wszywki narkotykowej.

Czym jest wszywka narkotykowa?

Zaszycie narkotykowe to implementacja blokera opiatowego czyli Naltreksonu, który hamuje odczuwanie euforii i przyjemności po zażyciu substancji psychoaktywnej. Innymi słowy pacjent, który zaszyje się Naltreksonem nie będzie poddawany działaniu narkotyku, ale również nie będzie odczuwał potrzeby jego zażywania.

Czy mogę umrzeć jeśli zażyję narkotyk po zaszyciu się Naltreksonem?

Nie, ponieważ Naltrekson od razu po podaniu substancji psychoaktywnej zeruje jej działanie. Czyli jeśli zażywamy narkotyk to jedynym skutkiem będzie nieodczuwanie jego działania, co w konsekwencji sprawia, że zaprzestaje się prób ponownego przyjęcia środka. Wszywka z Naltreksonu zmniejsza głód narkotykowy, sprawia, że pacjent nie ma ochoty na przyjmowanie substancji odurzającej.

Czy wszywka narkotykowa blokuje działanie każdego narkotyku?

Niestety nie. Naltrekson jest blokerem opiatowym, a więc blokuje działanie w przypadku uzależnienia opioidowego (Heroina, Tramal, Kodeina, Opium, Metadon, Fentanyl, Dolargan, Buprenorfina, Oksykodon). Mimo wszystko podejmujemy się leczenia Naltreksonem innych uzależnień i obserwujemy jego skuteczność w przypadku uzależnienia od alkoholu, amfetaminy, kokainy, czy mefedronu.

Czy wszywka narkotykowa jest bezpieczna dla organizmu?

Tak, ponieważ Naltrekson cechuje się zerową toksycznością i nie powoduje uzależnień. Co więcej organizm nie uodparnia się na działanie Naltreksonu, a więc nie nastąpi sytuacja, w której wszywka nagle przestanie działać.

Jak wygląda zabieg zaszycia narkotykowego?

Implementacja blokera odbywa się w odpowiednio przystosowanym gabinecie chirurgicznym, przez doświadczonego lekarza. Zabieg przeprowadzany jest po uprzednim wywiadzie medycznym, wykluczeniu przeciwskazań (znajdowanie się pod wpływem substancji odurzających), w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest on całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Bloker zostaje wszczepiony podskórnie, najczęściej w podbrzusze (na linii majtek). Zaszycie Naltreksonem nie zostawia dużych, widocznych blizn.

Czy po wykonaniu wszywki narkotykowej mogę wrócić do normalnych zajęć?

Zabieg wszycia Naltreksonu nie wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie pacjenta. Zaraz po implementacji pacjent może wrócić do większości swoich codziennych aktywności. Należy jedynie przez kilka dni nie przegrzewać miejsca zabiegu, nie moczyć zbytnio rany pozabiegowej oraz wstrzymać się z forsownymi ćwiczeniami fizycznymi. Należy także zrezygnować z opalania przez minimum dwa tygodnie po implementacji Naltreksonu.

Jak długo działa wszywka narkotykowa?

Naltrekson wszyty podskórnie uwalnia się w organizmie do 100 dni, a więc po okresie 3 miesięcy zalecamy, aby pojawić się na kolejnej wszywce. Ciągła terapia Naltreksonem przez okres roku doprowadzi do wygaśnięcia receptorów opiatowych w mózgu i sprawi, że pacjent stanie się wolny od nałogu.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zaszycia narkotykowego?

Podstawowym przeciwskazaniem implementacji Naltreksonu jest znajdowanie się pod wpływem środków odurzających. Przed wykonaniem wszywki narkotykowej pacjent powinien poddać się profesjonalnej detoksykacji organizmu wykonywanej u nas w klinice. W przypadku większości chorób przewlekłych, Naltrekson nie wykazuje negatywnego działania, ale o wszystkich dolegliwościach należy poinformować lekarza podczas wywiadu medycznego poprzedzającego zabieg zaszycia narkotykowego.

Czy należy kontynuować terapię po zaszyciu?

Nasze obserwacje i wieloletnie doświadczenie wskazuje, iż najlepsze efekty wyjścia z nałogu obserwuje się u pacjentów, którzy łączą terapię Naltreksonem razem z psychoterapią.

Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem wszywki narkotykowej lub jesteś uzależniony od narkotyków skontaktuj się z nami 537677773! Nasz telefon alarmowy jest czynny 24h/7.

0 0 votes
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax