ZASZYCIE ESPERALEM

Implantacja blokera alkoholowego o substancji czynnej Disulfiramum (zawarta w lekach np. Esperal)
Zaszycie podpowięziowe – niemożliwość samodzielnego wyjęcia implantu
Skuteczność działania – około 12 miesięcy
Dawka ustalana na podstawie wagi pacjenta
Zabieg 30 minutowy
Natychmiastowe działanie
Krótki czas rekonwalescencji pozabiegowej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Esperal był lekiem, który zawierał substancję czynną disulfiramum, produkowanym do 2009 roku. Aktualnie implantujemy ten sam środek pod zmienioną nazwą – Disulfiram WZF. Disulfiram jest lekiem, który działa jako bloker alkoholowy.

Pacjent z tzw. wszywką po spożyciu nawet niewielkiej dawki alkoholu doświadcza szeregu nieprzyjemnych objawów takich jak:

  • bardzo silnych mdłości,
  • uciążliwego bólu i zawrotów głowy,
  • wymiotów,
  • tachykardii – przyspieszenie akcji serca,
  • wysypki na ciele,
  • nasilonych lęków,
  • duszności,
  • pocenia się.

wszywanie esperaluDisulfiram zostaje zaimplantowany w pośladek podpowięziowo po minimum 24 godzinnej abstynencji i tylko za pełną zgodą pacjenta. Każde opakowanie leku zawiera 10 tabletek. Dawka, która zostanie zaimplantowana jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta i zależna od jego wagi. Zabieg trwa około 30 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nasi pacjenci opisują go jako całkowicie bezbolesny i niewpływający negatywnie na ich funkcjonowanie. Czas rekonwalescencji pozabiegowej ograniczyliśmy do minimum. Już po opuszczeniu gabinetu chirurgicznego pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania i cieszyć się życiem wolnym od alkoholu.

Czas działania disulfiramu określamy na około 12 miesięcy. Wielu z naszych pacjentów równo co roku pamięta o odświeżeniu zabiegu i zjawia się u nas na ponowne zaszycie. Najstarszy nasz pacjent odwiedza naszą klinikę już od 15 lat! I od 15 lat nie miał alkoholu w ustach!

Wszystkich naszych pacjentów, którzy decydują się na zaszycie Disulfiramem dokładnie informujemy o tym jak postępować, aby nie spowodować negatywnych efektów jego działania. Każdy zabieg jest poprzedzony wywiadem medycznym oraz badaniami, które mają na celu ustalić podstawowe parametry życiowe pacjenta.

Zaszycie przeprowadzamy w specjalnie przystosowanym gabinecie chirurgiczno-zabiegowym. Na życzenie pacjenta jesteśmy gotowi wykonać zabieg również u niego w domu. Zapewniamy pełną dyskrecję!

Wszycie Esperalu w warunkach domowych świadczymy na terenie Warszawy, Łodzi, Piaseczna, Wołomina, Ząbek, Radzymina, Nowego Dworu Mazowieckiego, Łomianek, Otwocka, Mińska Mazowieckiego, Pruszkowa, Ożarowa Mazowieckiego, Sochaczewa, Grodziska Mazowieckiego, Tarczyna,  Serocka, Legionowa, Płocka, Sierpca, Radomia, Siedlec, Torunia, Bydgoszczy, Ciechanowa.

UWAGA!

Zaszycie disulfiramem nie jest metodą na pokonanie alkoholizmu! Leczenie esperalem jest terapią awersyjną. Jego zadaniem jest zniechęcenie pacjenta do sięgnięcia po alkohol. W przypadku zaszycia zawsze zachęcamy do podjęcia leczenia odwykowego oraz terapii motywacyjnej i behawioralnej. Jak pokazuje nasze doświadczenie, wszywka alkoholowa jest jej doskonałym uzupełnieniem.

Wszywanie Esperalu wykonujemy na terenie Warszawy, Łodzi, Piaseczna, Otwocka, Mińska Mazowieckiego, Pruszkowa, Ożarowa Mazowieckiego, Sochaczewa, Grodziska Mazowieckiego, Tarczyna, Serocka, Legionowa, Płocka, Sierpca, Radomia, Siedlec, Torunia, Bydgoszczy, Ciechanowa i okolicach. W wyjątkowych sytuacjach dojeżdżamy na terenie całego kraju.

ZADZWOŃ +48 537 677 773
TELEFON CAŁODOBOWY