fbpx

Potrzebujesz pomocy? Dzwoń na całodobowa infolinie +48 537 677 773

000000209219 Nasz numer rejestru Wojewody Mazowieckiego Podmiotów Wykonujących Działalności Leczniczą

Detoks narkotykowy – odtruwanie narkotykowe

Uzależnienia od leków – leczenie skuteczną terapią

Detoks narkotykowy

Detoks narkotykowy jest najskuteczniejszą metodą doraźnego leczenia narkomanii, która jest chorobą postępującą, skrajnie wyniszczającą organizm. W wielu przypadkach prowadzi do śmierci osoby uzależnionej. Nałóg uwidacznia się w momencie, w którym pojawia się konieczność zażycia substancji odurzającej. Chory przewartościowuje swoje dotychczasowe życie i najważniejsze staje się dla niego funkcjonowanie pod wpływem. Narkotyki działają jak cichy zabójca. Osoba uzależniona zaczyna zmieniać swoje myślenie i zachowanie, miewa huśtawki nastrojów. Chory nie zauważa problemu, ponieważ narkotyki silnie uzależniają zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, a jednocześnie zacierają racjonalne myślenie – uzależniony kreuje fałszywe przeświadczenie o swojej świadomości. Detoks narkotykowy pomaga oczyścić organizm z toksyn i przywrócić organizm do prawidłowego funkcjonowania.

Długotrwałe przyjmowanie narkotyków sprawia, że wzrasta tolerancja organizmu na ich działanie. Uzależniony musi przyjmować coraz większe dawki substancji odurzającej w celu uzyskania podobnego efektu do tego, który wystąpił w przypadku pierwszego kontaktu z narkotykiem. Pomimo zdawania sobie sprawy z negatywnego działania przyjmowanych środków, chory nie jest w stanie jednoznacznie zrezygnować z ich zażywania. W takiej sytuacji długotrwałe leczenie powinno zacząć się od detoksu narkotykowego, który przygotuje organizm na dalszy odwyk.

Utrzymanie abstynencji wiąże się dla niego z szeregiem nieprzyjemnych objawów takich jak:

omamy

drżenia kończyn i mięśni

nadmierna potliwość i łzawienie

stany lękowe

piloerekcja (gęsia skórka)

wysięk z nosa

silne bóle mięśniowo-stawowe

wymioty

biegunki

bezsenność

pogorszenie koncentracji

wzmożony apetyt lub jego brak

Chory w czasie postępowania uzależnienia coraz mocniej koncentruje się na zdobyciu substancji odurzającej. Całą swoją energię skupia na pozyskanie środków niezbędnych do zakupu narkotyków. W ten sposób traci kontakt z otoczeniem, zaniedbuje swoje zobowiązania zawodowe, szkolne i rodzinne. Oddala się coraz bardziej od swojego środowiska, staje się nerwowy, rozdrażniony, ciężko z nim nawiązać porozumienie. Powyższe symptomy powinny stać się sygnałem ostrzegawczym dla najbliższego otoczenia osoby uzależnionej.

DETOKS NARKOTYKOWY - jak wyglądają kolejne kroki - odtrucie po narkotykach?

Pierwszym i najważniejszym krokiem w leczeniu uzależnienia od narkotyków jest pełna detoksykacja organizmu. Detoks narkotykowy skupia się na redukcji nieprzyjemnych objawów fizycznych, które następują po odstawieniu substancji psychoaktywnej. Profesjonalnie przeprowadzona detoksykacja zmniejsza również poczucie konieczności ponownego zażycia narkotyku.

Każda detoksykacja zostaje poprzedzona wywiadem medycznym oraz oceną ogólnego stanu zdrowotnego pacjenta. Podstawę odtruwania narkotykowego stanowi podawanie pacjentowi specjalistycznie dobranych leków objawowych, które zmniejszają uporczywe symptomy odstawienia oraz walczą z występującym głodem narkotykowym. Farmakoterapia jest w wybranych przypadkach wspomagana przetoczeniem płynów infuzyjnych w celu pełnego oczyszczenia organizmu. Podanie kroplówek podczas detoksykacji narkotykowej jest ustalane indywidualnie i tylko na wskazanie lekarza prowadzącego, ponieważ w niektórych przypadkach zbyt szybkie wypłukanie substancji odurzających z krwiobiegu może skutkować wzmożonym nasileniem zespołu abstynencyjnego.

Etapy odtruwania po narkotykach dzielą się na

Oczyszczenie organizmu od środków psychoaktywnych.

Łagodne przechodzenie w stan abstynencyjny.

Motywacja do podjęcia leczenia terapeutycznego oraz utrzymania abstynencji.

Detoks narkotykowy należy podzielić na detoks opiatowy oraz detoks po środkach pobudzających (kokaina, amfetamina, mefedron, itp.).

Oferta detoksu narkotykowego

STANDARD SALA 2 osobowa

Zastosowanie buprenorfiny (bunondolu) w procesie detoksykacji
Indywidualnie dobrane leki objawowe
Wykonanie badań biochemicznych
Wykonanie badań w celu ustalenia kategorii uzależnienia od narkotyków
Całodobowa opieka medyczna 24h/7 i lekarska
Pełne wyżywienie
Dostęp w pokoju do własnej łazienki z prysznicem
Sala 2 osobowa typu STANDARD

 

 

 

Skontaktuj się z nami

VIP SALA 2 osobowa

Zastosowanie buprenorfiny (bunondolu) w procesie detoksykacji
Indywidualnie dobrane leki objawowe
Wykonanie badań biochemicznych
Wykonanie badań w celu ustalenia kategorii uzależnienia od narkotyków
Całodobowa opieka medyczna 24h/7 i lekarska
Pełne wyżywienie
Dostęp w pokoju do własnej łazienki z prysznicem
Sala 2 osobowa typu VIP
MiniBar + WiFi
Telewizor 55cali NETFLIX, HBO GO, YOUTUBE, TV 130 kanałów HD

 

Skontaktuj się z nami

FIRST CLASS SALA 1 osobowa

Zastosowanie buprenorfiny (bunondolu) w procesie detoksykacji
Indywidualnie dobrane leki objawowe
Wykonanie badań biochemicznych
Wykonanie badań w celu ustalenia kategorii uzależnienia od narkotyków
Całodobowa opieka medyczna 24h/7 i lekarska
Pełne wyżywienie
Dostęp w pokoju do własnej łazienki z prysznicem
Indywidualny terapeuta
Sala 1 osobowa typu FIRST CLASS Łóżko 200cm x 200cm
MiniBar + WiFi Telewizor 55cali + XBOX NETFLIX, HBO GO, YOUTUBE, TV 130 kanałów HD

Skontaktuj się z nami

Leczeniem uzależnienia od opiatów zajmujemy się od ponad 20 lat.

Pełen detoksy narkotykowy stosowany jest w przypadku pacjentów, którzy zażywają takie substancje jak:

  • Heroina – proszek w kolorze od białego do brązowego (w zależności od stopnia zanieczyszczenia substancji). Przyjmowana jest najczęściej w formie palonej, dożylnej, podskórnej lub wciąganej do nosa.
  • Brown sugar – tzw. zanieczyszczona heroina, wyglądem przypomina brązowe kryształki. Przyjmowany zarówno poprzez palenie i w formie dożylnej.
  • Morfina – może przybierać formę: białego proszku, tabletek, ampułek z roztworem, plastrów, syropu. Zażywana jest w formie doustnej, dożylnej, palonej, domięśniowej, podskórnej oraz przezskórnej w przypadku plastrów.
  • „Kompot” – tzw. polska heroina czyli płyn jasno lub ciemnobrązowy o słodkim zapachu i gorzkim smaku. Zażywany dożylnie, rzadziej podskórnie lub domięśniowo.
  • Opium – może przybierać formę: brązowych bryłek, brązowego proszku lub nalewki opiumowej. Zażywane jest w formie palonej, doustnej oraz dożylnej.
  • Makiwara – płyn o zapachu maku, który wyglądem przypomina czarną kawę. Zażywany jest w formie doustnej.
  • Metadon – może przybierać formę: tabletek, syropu oraz ampułek. Zażywany w formie: doustnej, dożylnej, domięśniowej oraz podskórnej.
  • Kodeina – tabletki lub syrop. Zażywana w formie doustnej.
  • Oksykodon (Oxycodone, Oxa, Oxydolor, OxyNorm) – w formie tabletek, ampułek z roztworem. Zażywany jest w formie doustnej, dożylnej, domięśniowej, doodbytniczej i podskórnie.

Uzależnienia od narkotyków - Detoks narkotykowy - Ośrodek Fenix

Uzależnienia od narkotyków - Detoks narkotykowy - Ośrodek Fenix - nasz ośrodek

W naszym ośrodku udało nam się opracować metodę leczenia od opiatów, która nie uzależnia pacjenta od kolejnych środków jak ma to miejsce w wielu innych, nawet państwowych ośrodkach detoksykacyjnych. W swojej praktyce leczniczej nie stosujemy metadonu, ani klonidyny. Odtrucie opioidowe opieramy na buprenorfinie (bunondolu) oraz innych lekach objawowych, które są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta. Profesjonalnie przeprowadzony detoks narkotykowy pozwolił nam skrócić czas jego trwania do minimum. Pełne odtruwanie opiatów (patrz: detoks opiatowy) trwa zazwyczaj 7-10 dni. Po tym okresie pacjent jest gotowy, aby rozpocząć terapię blokerem receptorów opioidowych – naltreksonem. Jako jedyni w Polsce posiadamy legalne oraz prawdziwe implanty Naltrexone Pellet 1000 mg, które są skuteczne w utrzymaniu abstynencji od opiatów. Decyzja o zaszyciu się naltreksonem zostaje podjęta przez pacjenta i tylko za jego pełną zgodą jesteśmy w stanie wykonać zabieg. W trakcie procesu detoksykacji nasza wykwalifikowana kadra motywuje pacjenta do podjęcia leczenia naltreksonem oraz terapii odwykowej.

Detoks narkotykowy po środkach pobudzających takich jak: kokaina, amfetamina (detoks po amfetaminie – czytaj więcej), mefedron polega na złagodzeniu objawów fizycznych (są one zdecydowanie mniej uciążliwe, niż te, które odczuwają opiatowcy) oraz psychicznych jakie występują po odstawieniu wyżej wymienionych substancji. Należy zaznaczyć, iż w tym przypadku silniej odczuwane przez pacjenta są symptomy psychiczne takie jak: depresja, lęki, myśli samobójcze, psychozy. Dlatego niezbędna staje się stała opieka lekarska oraz profesjonalnie przeprowadzona detoksykacja, która zagwarantuje zachowanie zdrowia osoby uzależnionej.

Odtrucie narkotykowe w Detoks Fenix Warszawa

Przeprowadzany przez nas detoks narkotykowy odbywa się w komfortowych warunkach. Oferujemy zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z łazienką spełniających wszelkie wymogi UE i Ministerstwa Zdrowia oraz możliwością wykorzystania ich jako pokoje jednoosobowe. Wszyscy nasi pacjenci otrzymują pełen zakres świadczeń niezbędnych w celu przeprowadzenia profesjonalnej detoksykacji. Zapewniamy pełne wyżywienie, uwzględniając w tym wszelkie nietolerancje pokarmowe. Na życzenie świadczymy specjalne zamówienia cateringowe nawet od najlepszych szefów kuchni. Gwarantujemy dyskrecję leczenia.

Zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego pacjenta i staramy się, aby czas leczenia odbył się w sposób bezpieczny, w komfortowych warunkach, przy pełnym wsparciu psychofizycznym chorego oraz jego rodziny. Wykorzystujemy najnowocześniejsze leki i sposób leczenia, które gwarantują najszybszy możliwy powrót do formy i pełnej sprawności psychicznej i fizycznej. Czas trwania leczenia jest uzależniony od stanu pacjenta, jego wymagań oraz sytuacji osobistej. W razie potrzeb wykonujemy wszelkie badania biochemiczne oraz przeprowadzamy konsultacje internistyczne i neurologiczne, biorąc pod uwagę dobro chorego. Wystawiamy skierowania na dalsze leczenie odwykowe, jeśli pacjent wyrazi chęć na kontynuowanie terapii. Na życzenie i po przeprowadzonym wywiadzie medycznym i ocenie stanu psychicznego pacjenta wszczepiamy bloker receptorów opiatowych – Naltrexone.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Telefon całodobowy: +48 537 677 773

Struktury Lecznicze