DETOKS STANDARD

Detoksykacja prowadzona według metod i zaleceń WHO
Indywidualnie dobrana metoda detoksykacji
Czas trwania 7-30 dni (z reguły 10-14 dni)
Wykonanie badań biochemicznych
W razie potrzeby wykonanie badań poziomu stężenia leku w krwi obwodowej
Całodobowa opieka medyczna 24h/7
Pełne wyżywienie
Komfortowe zakwaterowanie
Zachowanie intymności - dostęp do własnej łazienki

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

DETOKS FIRST CLASS

Detoksykacja prowadzona według metod i zaleceń WHO
Indywidualnie dobrana metoda detoksykacji
Czas trwania 7-30 dni (z reguły 10-14 dni)
Wykonanie badań biochemicznych
W razie potrzeby wykonanie badań poziomu stężenia leku w krwi obwodowej
Całodobowa opieka medyczna 24h/7
Wsparcie psychoterapeutyczne
Wyżywienie All inclusive
Komfortowe zakwaterowanie
Zachowanie intymności - dostęp do własnej łazienki
Pokój o podwyższonym standardzie
Minibar
Dostęp do NETLFIXA i HBOGO
Bezpłatne WiFi

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Benzodiazepiny są grupą leków, które wykazują działanie: przeciwlękowe, uspokajające, nasenne oraz przeciwdrgawkowe. Stosuje się je w celu leczenia nasilonych lęków, bezsenności, łagodzenia symptomów abstynencyjnych w alkoholizmie oraz pomocniczo w leczeniu niektórych typów padaczki. Benzodiazepiny nie powinny być stosowane w leczeniu przewlekłym, ponieważ charakteryzują się rosnącą tolerancją na działanie leku oraz prowadzą do uzależnienia psychicznego i fizycznego. W miarę postępowania uzależnienia, chory przyjmuje coraz większe dawki leku co w konsekwencji doprowadza do przedawkowania benzodiazepin oraz skrajnego zatrucia, a nawet śmierci osoby uzależnionej.detoks benzodiazepiny

Do najpopularniejszych benzodiazepin, od których można się uzależnić zaliczamy:

 • Xanax, Afobam (Alprazolam),
 • Lorafen (Lorazepam),
 • Nitrazepam ,
 • Oxazepam,
 • Relanium, Valium (Diazepam),
 • Klonazepam (Clonazepamum),
 • oraz pochodne:
  • Stilnox,
  • Nasen,
  • Dormicum (Midazolam).

Antagonistą benzodiazepin, który znosi ich niepożądane działanie jest Flumazenil.

W przypadku następującego uzależnienia od benzodiazepin niezbędna jest pełna detoksykacja organizmu.

Odtruwanie benzodiazepinowe polega na stopniowym zmniejszaniu dawki nadużywanego farmaceutyku i wprowadzaniu leków zamiennych, które znoszą objawy odstawienia środka pierwotnego. Farmakoterapia jest w wybranych przypadkach wspomagana przetoczeniem płynów infuzyjnych w celu pełnego oczyszczenia organizmu. Podanie kroplówek podczas detoksykacji lekowej jest ustalane indywidualnie i tylko na wskazanie lekarza prowadzącego, ponieważ zbyt szybkie wypłukanie nadużywanego leku z krwiobiegu może skutkować silnym nasileniem zespołu abstynencyjnego oraz wprowadza uzależnionego w stan zagrażający życiu i zdrowiu.

Należy zaznaczyć, iż odtruwanie polekowe charakteryzuje się zawsze indywidualnie dobranym procesem leczenia. Metoda detoksykacji zależy od nadużywanego leku i jego dawki, kondycji zdrowotnej danego pacjenta oraz przebytych przez niego chorób. Podczas odtruwania organizmu podstawę stanowią specjalistycznie i indywidualnie dobrane farmaceutyki, a także preparaty, których zadaniem jest likwidacja nieprzyjemnych symptomów odstawienia nadużywanego leku.

Odtrucie benzodiazepinowe jest czasochłonne z uwagi na konieczność zastępowania jednego farmaceutyku innymi. Cały proces musi odbywać się stopniowo, ponieważ gwałtowne odstawienie nadużywanego leku może zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta. Uzależnienie prowadzi do zachodzenia zmian metabolicznych w organizmie chorego – po pewnym czasie funkcjonowanie bez leku staje się niemożliwe, stąd czas detoksykacji zawsze jest ustalany indywidualnie – z naszego doświadczenia trwa w przedziale: 7-30 dni.

Każda detoksykacja zostaje poprzedzona przeprowadzeniem wywiadu medycznego oraz oceną ogólnego stanu fizycznego organizmu pacjenta.

Na leczenie składają się następujące etapy:

Oczyszczenie organizmu z dawki nadużywanego leku.

1.

Łagodne przechodzenie w stan abstynencyjny.

2.

Motywacja do podjęcia leczenia terapeutycznego oraz utrzymania abstynencji.

3.

Detoksykacja benzodiazepinowa Detoks Fenix Warszawa

Przeprowadzany przez nas detoks benzodiazepinowy odbywa się w komfortowych warunkach. Oferujemy zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z łazienką spełniających wszelkie wymogi UE i Ministerstwa Zdrowia oraz możliwością wykorzystania ich jako pokoje jednoosobowe. Wszyscy nasi pacjenci otrzymują pełen zakres świadczeń niezbędnych w celu przeprowadzenia profesjonalnej detoksykacji. Zapewniamy pełne wyżywienie, uwzględniając w tym wszelkie nietolerancje pokarmowe. Na życzenie świadczymy specjalne zamówienia cateringowe nawet od najlepszych szefów kuchni. Gwarantujemy dyskrecję leczenia.

99% naszych pacjentów proces detoksykacji kończy sukcesem!

ZADZWOŃ +48 537 677 773
TELEFON CAŁODOBOWY

Zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego pacjenta i staramy się, aby czas leczenia odbył się w sposób bezpieczny, w komfortowych warunkach, przy pełnym wsparciu psychofizycznym chorego oraz jego rodziny. Wykorzystujemy najnowocześniejsze leki i sposób leczenia, które gwarantują najszybszy możliwy powrót do formy i pełnej sprawności psychicznej i fizycznej. Czas trwania leczenia jest uzależniony od stanu pacjenta, jego wymagań oraz sytuacji osobistej. W razie potrzeb wykonujemy wszelkie badania biochemiczne oraz przeprowadzamy konsultacje internistyczne i neurologiczne, biorąc pod uwagę dobro chorego. Wystawiamy skierowania na dalsze leczenie odwykowe, jeśli pacjent wyrazi chęć na kontynuowanie terapii.