fbpx

Potrzebujesz pomocy? Dzwoń na całodobowa infolinie +48 537 677 773

000000209219 Nasz numer rejestru Wojewody Mazowieckiego Podmiotów Wykonujących Działalności Leczniczą

Czy kroplówka może zwalczyć kaca?

Kac jest niczym innym jak stanem, który występuje po wypiciu alkoholu. Nieprzyjemne jego konsekwencje związane są z zatruciem aldehydem octowym, który powstaje w wątrobie podczas metabolizmu etanolu. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol doświadcza niemiłych objawów takich jak: ból głowy, silne uczucie pragnienia, światłowstręt, nudności, wymioty, biegunka, bezsenność, nadmierna senność, apatia, depresja, rozdrażnienie, brak apetytu lub jego nadmiar, itp.

Następstwem spożycia alkoholu jest nie tylko złe samopoczucie, ale także odwodnienie, co wiąże się z wypłukaniem witamin oraz mikro i makroelementów z organizmu.

Należy zaznaczyć, iż jednorazowe przedawkowanie alkoholu podczas imprezy czy ważnej uroczystości zdarzyło się praktycznie każdemu z nas. Wiele osób radzi sobie z problemem kaca pijąc sok pomidorowy, wodę z kiszonych ogórków, sięgając po suplementy diety czy zajadając się domowym rosołem. Jeszcze inni decydują się na jego zaleczenie poprzez wypicie tzw. „klina”, a więc piją piwo lub kolejnego drinka, które mają za zadanie podwyższyć stężenie alkoholu we krwi. Rzeczywiście w pierwszej chwili jest to złota metoda – problem z kacem zostaje na chwilę zażegnany. Ale powinno się podkreślić – tylko na chwilę, ponieważ kiedy organizm znów zacznie trzeźwieć kłopot związany z kacem powróci opóźniony i do tego zwielokrotniony.

Jeszcze inni, zapewne ci najbardziej zdeterminowani, decydują się na poszukiwania w Internecie kolejnych możliwych rozwiązań. Jednym z nich jest właśnie bezpośrednia interwencja medyczna.

Pytanie, które należy postawić w tym przypadku to przyczyna jaka skłoniła Ciebie do podjęcia lektury w tym zakresie. Czy szukasz informacji: jak zwalczyć kaca? Jakie są metody na zatrucie alkoholowe? Czy raczej zmagasz się z chorobą alkoholową i ciąg alkoholowy się powtarza, a każdy kolejny jest coraz trudniejszy do przezwyciężenia. A może zauważyłeś, że ktoś z Twoich bliskich zbyt często sięga po alkohol?

Czy pogotowie leczy kaca?

Pogotowie kacowe zajmuje się pomocą doraźną w przypadku wypicia zbyt dużej dawki alkoholu. Należy zaznaczyć, iż leczenie kaca nie jest refundowane i odbywa się jako prywatne odtruwanie alkoholowe. Jeżeli Twój problem to jednorazowy wyskok, przeholowanie podczas imprezy, a potrzebujesz natychmiast stanąć na nogi – wówczas zamówienie naszego specjalisty jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Alkohol zaburza gospodarkę wodno-elektrolitową, dlatego najszybszą drogą na przywrócenie organizmowi równowagi jest przeprowadzenie profesjonalnej detoksykacji, która polega na przetoczeniu płynów i podaniu niezbędnych leków, a także uzupełnieniu wypłukanych soli mineralnych i witamin.

W kontekście odtruwania poalkoholowego istotne są Twoje oczekiwania. Jeśli musisz szybko stanąć na nogi po intensywnym weekendzie, wówczas możemy dać niemalże pewność, że tak się stanie. Podanie kroplówki, glukozy oraz innych składników drogą dożylną sprawia, że zostają one w  przyswojone przez organizm, dlatego odtrucie alkoholowe pozwala na szybką i bezbolesną regenerację po spożyciu alkoholu.

Kroplówkę na kaca jesteśmy w stanie podać w trybie ambulatoryjnym, a więc możemy przyjechać do Twojego domu, do hotelu lub innego miejsca, w którym się znajdujesz. Oczywiście istnieje także możliwość na przeprowadzenie procesu odtrucia u nas w klinice.

Czy kroplówka zwalczy alkoholizm?

Mimo wszystko musimy się zrozumieć. W momencie, w którym impreza się znacznie przedłużyła, zbyt często się powtarza, a może spożycie alkoholu staje się codziennością i pojawia się brak kontroli nad piciem, wówczas możemy mówić o problemie jakim jest choroba alkoholowa. Niestety jednorazowa wizyta naszego specjalisty nie wyleczy alkoholizmu. O tym, że jesteś alkoholikiem świadczyć może szereg pojawiających się symptomów takich jak: drgawki, czarne wymioty i czarne stolce, podwyższone ciśnienie krwi, dokuczająca bezsenność, halucynacje, omamy, majaczenie, narastające lęki, silna obawa o swoje życie, zaburzenia świadomości, a także napady padaczkowe. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o leczeniu. Pierwszym krokiem jest oczywiście detoksykacja organizmu i doprowadzenie jego do stanu równowagi. Niestety wielu pacjentów nie chce poddać się odtruwaniu w ośrodku zamkniętym. Taka decyzja czasami zapada dopiero po zrozumieniu, że ma się problem. Jednakże brak interwencji medycznej, odstawianie alkoholu na własną rękę może skończyć się jeszcze gorzej.

W trakcie choroby alkoholowej nie wolno samemu przestać pić. Wychodzenie z ciągu alkoholowego musi odbywać się pod opieką lekarską. Tylko wtedy zapewniasz sobie bezpieczeństwo, ponieważ nagłe zaprzestanie przyjmowania alkoholu lub drastyczne zmniejszenie jego dawek może prowadzić do zawału serca, udaru mózgu, zapalenia trzustki, żołądka, a nawet śmierci. W związku z powyższym kiedy chcesz odstawić alkohol, a boisz się przyjechać do ośrodka leczenia uzależnień, zdecyduj się na przeprowadzenie odtruwania w domu. W wielu przypadkach interwencja w warunkach domowych przynosi pożądane skutki w postaci zaprzestania picia oraz zniwelowania symptomów odstawienia. Najważniejsze jest, aby trafić w ręce specjalisty, który będzie w stanie poprawnie zdiagnozować problem i nakreślić plan dalszego leczenia.

Gdzie zamówić?

Kroplówka z pewnością jest najszybszą możliwą metodą na pozbycie się syndromu dnia wczorajszego. Pozwala ona na szybkie, pewne i co najważniejsze, bezpieczne wytrzeźwienie. Jeżeli zastanawiasz się nad możliwością skorzystania z takiej usługi – zadzwoń 537677773. Detoksem alkoholowym zajmujemy się od 20 lat i nasi specjaliści pomogą Ci w najlepszy możliwy sposób oraz zadbają o Twoje bezpieczeństwo i anonimowość. Odtruwanie alkoholowe wykonujemy o każdej porze dnia i nocy (24h/7).

Odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu wykonujemy w Warszawie, Łodzi, Piasecznie, Otwocku, Mińsku Mazowieckim, Pruszkowie, Ożarowie Mazowieckim, Sochaczewie, Grodzisku Mazowieckim, Tarczynie, Serocku, Legionowie, Płocku, Sierpcu, Radomiu, Siedlcach, Toruniu, Bydgoszczy, Ciechanowie i okolicach. W wyjątkowych sytuacjach dojeżdżamy na terenie całego kraju.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Nie ma jeszcze ocen
Loading...

Zostaw komentarz

Możesz zalogować się aby nie wypełniać dodatkowe pola.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Telefon całodobowy: +48 537 677 773

Struktury Lecznicze