Ośrodek terapii uzależnień – jako ośrodek terapii narkomanii

Ośrodek terapii uzależnień

Coraz więcej osób posiada problemy z uzależnieniem od alkoholu lub innych używek. Najlepszym rozwiązaniem dla takich osób jak i ich rodzin są ośrodki terapii uzależnień. Są to miejsca gdzie prowadzona jest działalność terapeutyczna i medyczna mająca na celu pomóc ludziom, którzy sami nie dają sobie rady ze swoimi uzależnieniami. Większość takich ośrodków posiada wieloletnie doświadczenie na płaszczyźnie pomocy osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków, hazardu czy choćby zakupów. Uzależnień jest prawie tak wiele jak wiele jest ludzi. Warto dodać, że nie musimy sami sobie z tym radzić, w obecnych czasach to nie wstyd prosić o pomoc specjalistów którzy w sprawny sposób przeprowadzą np detoks narkotykowy.

Miejsce realnej pomocy

Ośrodek terapii uzależnień to sprawdzone miejsce gdzie uzyskamy pomoc i realną szansę na wyjście z uzależnienia. Tyle ile jest ośrodków tyle jest samych programów leczenia, zatem warto wybrać taki ośrodek którego program najbardziej nam pasuje. Czasem jednak jest już za późno i na terapię wysyła nas lekarz specjalista. W każdym przypadku jest to bardzo dobre rozwiązanie, które na pewno nam pomoże. Wiele osób po kilkutygodniowym pobycie w jednym z takich ośrodków wychodzi zdrowych i szczęśliwych, wolnych od uzależnień i zmotywowanych aby pracować nad sobą i swoim rozwojem. Należy jeszcze nadmienić, że jeśli chcemy dołączyć do terapii powinniśmy przygotować dowód osobisty, skierowanie lekarskie oraz dokument, który potwierdzi nasze ubezpieczenie zdrowotne. Mając przy sobie te rzeczy, możemy przekroczyć próg ośrodka i oddać się w najlepsze ręce specjalistów. Istotne jest również to, aby osoba zgłaszająca się do ośrodka terapii uzależnień nie była pod wpływem alkoholu, leków czy narkotyków. Wydaje się to oczywiste, lecz nie wszyscy o tym pamiętają. Same programy leczenia uzależnień są elastyczne i dostosowane tak do pacjenta, aby przyniosły jak najlepszy efekt. Wiele ośrodków działa w godzinach umożliwiających łączenie terapii z pracą zawodową, co jest kolejnym plusem. Wiele osób nie potrafi samodzielnie wyjść z nałogu i wtedy najwłaściwszym wyborem jest ośrodek, który pomoże w zahamowaniu uzależnienia oferując autorskie programy leczenia, badania oraz testy psychologiczne, cały szereg ofert zajęciowych. Wokół takich terapii i ośrodków narosło wiele nieprzychylnych mitów, które w obecnych czasach odchodzą w zapomnienie, między innymi dzięki doświadczonej kadrze terapeutycznej oraz dzięki temu, że coraz więcej mówi o zaletach terapii uzależnień, problem ten jest nagłaśniany w mediach, dzięki czemu coraz więcej osób korzysta z pomocy takich ośrodków nie wstydząc się tego.

Liczy się tylko profesjonalna kadra

Na zadowolenie pacjentów ma wpływ profesjonalny zespół pracujący w ośrodkach składający się z psychoterapeutów, psychologów i lekarzy, którzy autentycznie chcą pomagać wkładając w swoją pracę całe serce i wiele starań. Ośrodki terapii uzależnień gwarantują również pełną anonimowość oraz cechują się dużą skutecznością terapii odwykowych. Nie powinniśmy zatem bać się takich miejsc, a jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto przejrzeć w internecie oferty takich ośrodków, zapoznać się z nimi, przeczytać dokładnie co jest na stronie lub ewentualnie zadzwonić do jednego z takich ośrodków i dopytać się o wszystko ze szczegółami. Jeśli natomiast nie mamy możliwości aby skorzystać z terapii stacjonarnej, niektóre ośrodki pomagające uporać się z uzależnieniami oferują terapie w formie on-line . Pierwszy taki ośrodek został otwarty w naszym kraju w 2017 roku i działa do dziś z powodzeniem. Jest przede wszystkim kierowany do osób mieszkających za granicą, ale nie tylko. Mając problem z nałogiem nie warto czekać ani wstydzić się swoich słabości. Należy jeszcze wspomnieć, że większość ośrodków terapii uzależnień pomaga również osobom współuzależnionym. Często są to dzieci i rodzina osoba uzależnionej, którzy również potrzebują pomocy. Praca nad wychodzeniem ze współuzależnienia nieraz bywa trudna i bolesna, ale zawsze warto podjąć taką pracę celem chronienia siebie i dzieci przed skutkami uzależnienia i życiem w rodzinie dysfunkcyjnej.

0 0 votes
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax