fbpx

Potrzebujesz pomocy? Dzwoń na całodobowa infolinie +48 537 677 773

000000209219 Nasz numer rejestru Wojewody Mazowieckiego Podmiotów Wykonujących Działalności Leczniczą

Odtruwanie poalkoholowe dla Twojego zdrowia!

Nadużycie alkoholu potrafi skutecznie zatruć organizm. Przywrócenie prawidłowego jego funkcjonowania zajmuje trochę czasu. W przypadku „wprawionych” alkoholików trzeźwienie może nie przebiegać tak jak powinno. Mogą odczuwać oni tak nieprzyjemne skutki picia, że zaczynają obawiać się o swoje życie. Czy słusznie? Jak najbardziej. Alkohol po jakimś czasie zaczyna uczestniczyć w procesach metabolicznych człowieka, co sprawia, że jego odstawianie organizm odbiera podobnie jak byśmy przestali w ogóle jeść czy pić wodę! Dlatego odtruwanie poalkoholowe jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, które pozwolą w bezpieczny sposób powrócić alkoholikowi do grona trzeźwych osób.

Alkohol skutecznie wypłukuje składniki odżywcze z organizmu

Nie jest tajemnicą, iż alkohol ma negatywny wpływ na nasz organizm. Metabolizm osoby nadużywającej alkohol nie działa poprawnie. Alkoholicy w miarę postępowania nałogu, zaniedbują swoją dietę. Niektórzy z nich nawet 50% codziennego zapotrzebowania energetycznego zaspokajają alkoholem. Skutkuje to deficytem węglowodanów, tłuszczy i białek oraz zaburza ich prawidłowe przyswajanie. Zdarza się, że organizm osoby, która nadmiernie pije, jest niedożywiony. Dzieje się tak kiedy obserwujemy obniżenie poziomu glukozy we krwi. Glukoza jest źródłem energii dla mózgu i innych narządów, a jej niedobór upośledza prawidłowe funkcjonowanie.

Jednym ze skutków uzależnienia alkoholowego są niedobory witamin oraz minerałów. Witaminy z grupy B są najczęściej wskazywane jako deficytowe u alkoholików. Odpowiadają one za regulację pracy układu nerwowego. Mają też związek z występowaniem psychoz, ponieważ niedostatek witaminy B1 w organizmie przyczynia się do ich występowania.

Alkohol zaburza zdolność trzustki do wchłaniania witaminy C. Długotrwałe upośledzenie powyższego procesu skutkuje stanami zapalnymi oraz chorobami tego narządu. Ponadto niedobór kwasu askorbinowego przyczynia się do pogorszenia stanu włosów i skóry, sprzyja tworzeniu się siniaków, spowalnia gojenie ran, osłabia układ odpornościowy oraz naraża na rozwój anemii.

Intensywne picie hamuje wchłanianie tłuszczów, a co za tym idzie przyswajanie witamin A, E, D i K, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Deficyt tych witamin może nieść poważne konsekwencje zdrowotne. Niedobór witaminy A przyczynia się do występowania kurzej ślepoty, natomiast niedostatek witaminy D może prowadzić do rozmiękania lub złamań kości. Najbardziej niebezpieczny jest jednak deficyt witaminy K, która odpowiedzialna jest za proces krzepliwości krwi. Brak tej witaminy w skrajnych przypadkach może doprowadzić do krwawienia.

Ponadto alkoholizm przyczynia się do niedoborów składników mineralnych takich jak wapń, cynk, selen, żelazo i magnez w organizmie. Co prawda alkohol sam w sobie nie wpływa na przyswajanie istotnych dla organizmu minerałów. Ich deficyt jest zjawiskiem wtórnym, gdyż towarzyszy innym problemom związanym z piciem. Zaburzone wchłanianie tłuszczy skutkuje niedostatkiem wapnia i może być związane z osłabieniem układu kostnego. Niedobór magnezu wiąże się z ubogą w ten pierwiastek dietą oraz wzmożonym oddawaniem moczu, biegunkami i wymiotami. Brak żelaza ma związek z występowaniem krwawień z przewodu pokarmowego.

Odtruwanie poalkoholowe przywraca równowagę

W związku z powyższym niezbędnym staje się uzupełnienie deficytów składników odżywczych powstałych na skutek nadużywania alkoholu. Najważniejsze w takim wypadku jest skuteczne odstawienie alkoholu. Odtruwanie poalkoholowe jest zabiegiem, który znacznie przyspiesza cały ten proces, a ponadto sprawia, że trzeźwienie jest bezpieczne dla organizmu. Głównym celem odtruwania poalkoholowego jest ustabilizowanie organizmu oraz dostarczenie witamin i minerałów, których organizm tak bardzo potrzebuje. Odtrucie alkoholowe jest bardzo efektywne, ponieważ wszystkie składniki zostają podawane drogą dożylną, co pozwala na maksymalizację ich przyswojenia. Pacjent, który poddaje się odtruwaniu po alkoholu już w kilkanaście minut odczuwa poprawę samopoczucia oraz powrót sił i energii do życia. Ma to związek z szybkim oraz co najważniejsze, bezpiecznym procesem regeneracji jaki następuje w trakcie toczenia indywidualnie dobranych kroplówek. Odtruwanie poalkoholowe pozwala przywrócić równowagę i stabilizuje funkcje życiowe po nadużyciu alkoholu.

[button href=”tel:+48537677773″]ZADZWOŃ +48 537 677 773
TELEFON CAŁODOBOWY[/button]

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Nie ma jeszcze ocen
Loading...

Zostaw komentarz

Możesz zalogować się aby nie wypełniać dodatkowe pola.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Telefon całodobowy: +48 537 677 773

Struktury Lecznicze