fbpx

Potrzebujesz pomocy? Dzwoń na całodobowa infolinie +48 537 677 773

000000209219 Nasz numer rejestru Wojewody Mazowieckiego Podmiotów Wykonujących Działalności Leczniczą

Czy odtrucie narkotykowe w domu ma sens?

Nałóg narkotykowy potrafi zniszczyć życie. Narkotyki poważnie upośledzają funkcjonowanie organizmu, ale także wpływają na relacje społeczne osoby uzależnionej. Każda próba uwolnienia się od nałogu powinna rozpocząć się procesem odtruwania organizmu od substancji uzależniającej. Jednak wiele osób detoks kojarzy z garściami otumaniających leków, szpitalnymi salami bez okien oraz izolacją od rzeczywistości. Taki stan rzeczy sprawia, iż uzależnieni odkładają decyzję o pobycie w ośrodku detoksykacyjnym na dalszy plan. Bardzo często łudzą się, że uda im się odstawić narkotyki samodzielnie, co niestety rzadko kiedy kończy się sukcesem.

Odtrucie na własną rękę?

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam wypowiedzieć się w kwestii przeprowadzania tzw. detoksów domowych. Multum naszych pacjentów zapewnia nas, że poradzi sobie w zaciszu domowym. Można ich podzielić na dwie grupy: pierwsi chcą odtruwać się z naszą pomocą zamawiając wizyty domowe, drudzy decydują się na całkowicie samodzielne odtruwanie. Musimy zaznaczyć, iż zarówno pierwsza jak i druga grupa jest w dużym stopniu narażona na niepowodzenie. Wiąże się to z faktem, iż przebywając w domu pacjent nie jest w stanie całkowicie wyeliminować najważniejszego wroga kompleksowej detoksykacji jakim jest – nieograniczony dostęp do substancji uzależniającej. Pomimo naszych szczerych chęci i współpracy z rodziną, głód narkotykowy jaki pojawia się w kolejnych dobach detoksykacji może być tak silny, iż chory nie będzie w stanie oprzeć się pokusie sięgnięcia po narkotyk. Bardzo często bliscy osoby uzależnionej nie są w stanie jej kontrolować i pilnować 24 godziny na dobę. Dodatkowo nie potrafią wykluczyć silnych objawów abstynencyjnych. Warto zaznaczyć, iż odstawianie narkotyków wiąże się z wieloma, bardzo często nieprzewidywalnymi symptomami. Niektóre z nich są bardzo intensywne i mogą wymagać natychmiastowej interwencji w postaci leków, które mogą zostać podane tylko na zlecenie lekarza.

Należy też zwrócić uwagę na fakt, iż o ile pacjenci, którzy zostają pod naszą opieką i przeprowadzane są u nich kontrolne wizyty domowe, są zabezpieczeni, o tyle, ci którzy odtruwają się samodzielnie potrafią źle dobrać dawki leków i wyrządzić sobie krzywdę. W związku z tym każdemu naszemu pacjentowi zalecamy odtruwanie narkotykowe przeprowadzić w u nas w klinice. Wiąże się to z minimalizacją czasu trwania detoksykacji oraz pozwala w pełni monitorować funkcje życiowe.

Odtrucie w komfortowych warunkach

Wielu pacjentów obawia się detoksykacji w ośrodku stacjonarnym, ponieważ kojarzy detoks narkotykowy z czymś bardzo nieprzyjemnym i mało komfortowym. Jest to błędne przekonanie, ponieważ aktualnie ośrodki detoksykacyjne oferują wysoką jakość usług i kompleksową pomoc. Nasza klinika cechuje się indywidualnym podejściem do pacjenta. Osoby uzależnione, które decydują się na odtruwanie w naszej placówce nie odczuwają bóli, a sam pobyt wspominają bardzo pozytywnie. Dla najbardziej opornych oferujemy możliwość pojedynczego zakwaterowania (normalnie oferujemy pokoje dwuosobowe), aby zapewnić jak najwyższy poziom komfortu i intymności podczas leczenia.

Warto zaznaczyć, iż odtruwanie narkotykowe w  warszawie wiąże się ze zminimalizowanym czasem detoksykacji. Dzięki temu pacjent szybciej trzeźwieje i powraca do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Również skuteczność odtruwania w naszej klinice jest znacząco wyższa, aniżeli takiej przeprowadzonej w warunkach domowych. Niemniej nie zmienia to faktu, iż po zakończonym odtruciu należy poddać się terapii motywacyjnej, chociażby w trybie dochodzonym.

Odtrucie w domu

Jeżeli jednak mimo wszystko pacjent za nic w świecie nie chce poddać się detoksykacji w ośrodku jesteśmy gotowi podjąć się pomocy w przeprowadzeniu odtruwania domowego. Należy podkreślić, iż powodzenie całego procesu kształtuje się na poziomie 50%, ponieważ wiele zależy od determinacji chorego oraz jego chęci współpracy. Podstawą postępowania w przypadku odtruwania od narkotyków w domu jest stały nadzór lekarza prowadzącego oraz codzienne wizyty domowe, które pozwalają na monitorowanie postępów oraz prawidłowy dobór medykamentów i środków farmakologicznych. Niezbędna staje się także pomoc kogoś bliskiego, kto będzie w stanie wspierać uzależnionego w trudnych chwilach oraz w razie potrzeby skontaktuje się z nami jeśli stan zdrowia ulegnie pogorszeniu. Warto zaznaczyć, iż pacjent, który decyduje się na detoksykację domową musi liczyć się z wystąpieniem silnych bóli, ataków psychozy, które mogą potęgować pokusę sięgnięcia po narkotyk.

To jak wygląda proces odtruwania narkotykowego w domu w dużym stopniu zależy od tego z jaką substancją odurzającą mamy do czynienia oraz jakie objawy występują po jej odstawieniu.

Odtrucie od opiatów

W przypadku narkotyków z grupy opiatów i opioidów należy liczyć się ze wzmożoną możliwością występowania bóli oraz innych nieprzyjemnych objawów abstynencyjnych. Dzieje się tak dlatego, że opiaty są narkotykami uzależniającymi w dużym stopniu psychicznie oraz fizycznie. Nasze obserwacje pokazują, że tylko 5% uzależnionych jest w stanie odstawić opiaty na własną rękę. Proces odtruwania wiąże się z zastosowaniem odpowiednich dawek leków objawowych i powinien odbywać się pod ścisłą kontrolą medyczną. Domowe odtruwanie opiatowe z reguły trwa w granicach 10-14 dni, jednakże mimo to wielu pacjentów nie potrafi wytrwać w postanowieniu i sięga po narkotyk. W przypadku opiatów zawsze zalecamy pobyt w naszym ośrodku co pozwala w znacznym stopniu skrócić czas trwania detoksykacji.

Odtrucie od heroiny

Heroina jest półsyntetycznym opioidem. W związku z tym odtruwanie heroinowe w warunkach domowych narażone jest na duże niepowodzenie. W przypadku detoksykacji heroinowej zalecamy pobyt w naszym ośrodku.

Odtrucie od amfetaminy

Amfetamina jest narkotykiem pobudzającym, który uzależnia głównie psychicznie. W związku z tym detoksykacja od amfetaminy wiąże się z przywróceniem równowagi organizmowi, oczyszczeniu z toksyn oraz zażegnaniu objawów odstawiennych. W tym przypadku obserwuje się głównie zwiększone problemy psychogenne oraz znaczne pogorszenie nastroju osoby uzależnionej. Z powodu możliwości wystąpienia nieprzewidzianych symptomów abstynencyjnych zalecamy poddać się odtruciu od amfetaminy w naszej klinice.

Odtrucie od kokainy

Kokaina wykazuje podobne działanie do amfetaminy, a więc proces odtruwania kokainowego przebiega podobnie do detoksykacji amfetaminowej. Należy skupić się na symptomach abstynencyjnych oraz wdrożyć leczenie, które ma na celu ustabilizowanie funkcjonowania organizmu oraz dostarczenie niezbędnych medykamentów, witamin i minerałów. Tak jak w przypadku amfetaminy, odtruwanie od kokainy zdecydowanie lepiej przebiega w ośrodku stacjonarnym.

Odtrucie od marihuany

Marihuana jest narkotykiem psychotropowym i halucynogennym. Jest to taka substancja, która w większym stopniu pozwala na powodzenie detoksu domowego, gdyż pacjent odstawiając marihuanę nie zmaga się z szeregiem aż tak silnych objawów abstynencyjnych jak ma to miejsce w przypadku innych narkotyków. Nie umniejsza to faktu, iż mimo wszystko zaleca się codzienne wizyty oraz poddanie profesjonalnemu procesowi odtruwania, aż do momentu wyczyszczenia organizmu z marihuany.

 

Zapraszamy do naszego ośrodka w Warszawie – detoks narkotykowy warszawa.

[button href=”tel:+48537677773″]ZADZWOŃ +48 537 677 773
TELEFON CAŁODOBOWY[/button]

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 gwiazd(a), średnio: 3,50 z 5
Loading...

Zostaw komentarz

Możesz zalogować się aby nie wypełniać dodatkowe pola.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Telefon całodobowy: +48 537 677 773

Struktury Lecznicze