Potrzebujesz pomocy? Dzwoń na całodobowa infolinie +48 537 677 773

000000209219 Nasz numer rejestru Wojewody Mazowieckiego Podmiotów Wykonujących Działalności Leczniczą

Kroplówka na odtrucie

Większości kroplówka kojarzy się ze szpitalnym łóżkiem i poważniejszym schorzeniem zdrowotnym. Mimo wszystko okazuje się, że kroplówka może być także skutecznie podawana w warunkach domowych. Koktajle witaminowe sprawdzają się doskonale jako uzupełniająca strategia leczenia. Potrafią poprawić samopoczucie, uzupełnić braki witamin i składników mineralnych.

Czym jest kroplówka?

Kroplówka jest procedurą medyczną, podczas której pacjent otrzymuje roztwór płynów zawierających różne substancje takie jak: leki, mikro i makroelementy, sól fizjologiczną, glukozę, itp. Kroplówkę najczęściej podaje się dożylnie, ale może być też aplikowana drogą podskórną lub doodbytniczo. Najważniejszym zadaniem kroplówki jest uzupełnienie płynów w organizmie, odżywienie pacjenta, a także wyrównanie gospodarki wolno-elektrolitowej.

Kroplówki swoją skuteczność w dużej mierze zawdzięczają szybkości działania oraz jakości wchłaniania. Podczas przyjmowania farmaceutyków doustnie należy odczekać dłuższy okres na to aż zaczną wpływać na nasz organizm. W przypadku kroplówek efekt jest niemal natychmiastowy. Dodatkowo absorpcja medykamentów jest niemal 100 procentowa.

Kroplówki najlepiej sprawdzają się w stanach nagłych oraz chorobach przewlekłych. Pozwalają na znaczną regenerację organizmu dzięki wysokiej biodostępności.

Na kaca?

Kac jest niczym innym jak zatruciem organizmu po spożyciu alkoholu. Podczas jego trwania odczuwamy szereg nieprzyjemnych objawów takich jak min.: ból głowy, uczucie rozbicia, niemoc, pragnienie, złe samopoczucie, wymioty, ból mięśni i ciała. Aby wyeliminować kaca chwytamy się najrozmaitszych  domowych metod: pijemy kefir, wodę z kiszonych ogórków. Staramy się dużo spać oraz wypoczywać. Co bardziej zdeterminowani sięgają po kompleks witamin lub elektrolitów z apteki. Mimo wszystko bardzo często większość powyższych metod nie zdaje egzaminu, a musimy w końcu stanąć na nogi i poczuć się lepiej, aby nie stracić dnia lub iść do pracy.

Wówczas ratunkiem na uporczywego kaca może okazać się zabieg z wykorzystaniem kroplówki na odtrucie alkoholowe. Po nadmiernym spożyciu alkoholu najważniejsze jest uzupełnienie poziomu płynów, witamin oraz minerałów w naszym organizmie. Ponadto należy jak najszybciej usunąć toksyny powstałe na skutek przemian metabolicznych alkoholu. Kroplówka na kaca pozwala w szybki i bezpieczny sposób na osiągnięcie powyższych celów. Dodatkowo w niektórych przypadkach z pomocą leków pacjent może uporać się z uciążliwymi bólami, brakiem apetytu, wymiotami czy bezsennością.

Jak wygląda kroplówka na odtrucie?

Kroplówka na kaca może zawierać między innymi:

 • sól fizjologiczną,
 • glukozę,
 • witaminę C,
 • witaminy z grupy B,
 • elektrolity,
 • potas,
 • wapń,
 • magnez,
 • leki uspokajające,
 • leki przeciwbólowe,
 • leki przeciwwymiotne,
 • glutation,

Zestaw płynów podawanych podczas procedury odtrucia zależy od stanu zdrowia pacjenta, przebytego ciągu alkoholowego oraz innych indywidualnych okoliczności. Zabieg kroplówki na odtrucie alkoholowe pozwala na poczucie szybkiej ulgi związanej z nieprzyjemnymi objawami kaca. Odpowiada za to nie tylko skład kroplówki, ale także fakt, iż jest ona podawana drogą dożylną. Pozwala to na niemal natychmiastową absorpcję składników odżywczych i medykamentów, gdyż trafiają one bezpośrednio do krwioobiegu.

[button href=”tel:+48537677773″]ZADZWOŃ +48 537 677 773
TELEFON CAŁODOBOWY[/button]

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Nie ma jeszcze ocen
Loading...

Zostaw komentarz

Możesz zalogować się aby nie wypełniać dodatkowe pola.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Telefon całodobowy: +48 537 677 773

Struktury Lecznicze