Kroplówka na odtrucie

Większości kroplówka kojarzy się ze szpitalnym łóżkiem i poważniejszym schorzeniem zdrowotnym. Mimo wszystko okazuje się, że kroplówka może być także skutecznie podawana w warunkach domowych. Koktajle witaminowe sprawdzają się doskonale jako uzupełniająca strategia leczenia. Potrafią poprawić samopoczucie, uzupełnić braki witamin i składników mineralnych.

Więcej “Kroplówka na odtrucie”

Odtrucie alkoholowe wyeliminuje alkoholowy zespół abstynencyjny

Alkoholizm jest chorobą cywilizacyjną. Dotyka bardzo wielu osób, niezależnie od uprawianego zawodu czy przynależności do warstwy społecznej. Leczenie alkoholizmu jest żmudne i wymaga dużego zaangażowania ze strony chorego. Nieleczony alkoholizm może doprowadzić do znacznych uszczerbków zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Więcej “Odtrucie alkoholowe wyeliminuje alkoholowy zespół abstynencyjny”

Ośrodek leczenia alkoholizmu – jak wyleczyć alkoholika?

Alkoholizm jest chorobą, która determinuje nie tylko życie alkoholika, ale także jego najbliższych. Dotyka praktycznie każdą warstwę społeczną od najuboższych po osoby dobrze sytuowane, zamożne i wykształcone. Występuje w środowiskach miejskich oraz wiejskich. Alkoholicy bardzo często są potępiani i odrzucani przez społeczeństwo co prowadzi do ich dalszej degradacji, izolacji i wyniszczenia. Nałóg jest na tyle silny, że mało kto potrafi na własną rękę przerwać następujące po sobie ciągi alkoholowe, które z każdym kolejnym stają się coraz dłuższe. Alkohol w dużej mierze odbija się na zdrowiu somatycznym, ale także na psychice chorego.

Więcej “Ośrodek leczenia alkoholizmu – jak wyleczyć alkoholika?”

Odtruwanie poalkoholowe dla Twojego zdrowia!

Nadużycie alkoholu potrafi skutecznie zatruć organizm. Przywrócenie prawidłowego jego funkcjonowania zajmuje trochę czasu. W przypadku „wprawionych” alkoholików trzeźwienie może nie przebiegać tak jak powinno. Mogą odczuwać oni tak nieprzyjemne skutki picia, że zaczynają obawiać się o swoje życie. Czy słusznie? Jak najbardziej. Alkohol po jakimś czasie zaczyna uczestniczyć w procesach metabolicznych człowieka, co sprawia, że jego odstawianie organizm odbiera podobnie jak byśmy przestali w ogóle jeść czy pić wodę! Dlatego odtruwanie poalkoholowe jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, które pozwolą w bezpieczny sposób powrócić alkoholikowi do grona trzeźwych osób.

Więcej “Odtruwanie poalkoholowe dla Twojego zdrowia!”

Czy wszywka jest ratunkiem dla alkoholika?

*Esperal był lekiem produkowanym do 2009 roku przez francuski koncern farmaceutyczny.     Aktualnie implementujemy pacjentom Disulfiram WZF. W opracowaniu niniejszego artykułu pozwoliliśmy na stosowanie słowa esperal, które w obecnym uzusie językowym weszło jako potoczne określenie wszywki alkoholowej. Mechanizm działania wszywki alkoholowej omówiliśmy dogłębnie w artykule Terapia Esperalem.

Więcej “Czy wszywka jest ratunkiem dla alkoholika?”

Detoks alkoholowy – co powinieneś o nim wiedzieć

Alkohol jest najpopularniejszą używką na świecie, w większości krajów legalną i powszechnie zażywaną. Oddziałuje na układ nerwowy, powoduje rozluźnienie, hamuje opory i zmienia zachowanie. Nadużywanie alkoholu prowadzi do długich ciągów i niemożności ich przerwania. W rezultacie osoba, która nadmiernie się upija, popada w alkoholizm. W przypadku próby odstawienia wysokoprocentowych trunków, uzależniony zaczyna zmagać się z wieloma nieprzyjemnymi objawami i aby sobie ulżyć –  pije dalej. Takie błędne koło prowadzi do tego, że zarówno chory jak i jego otoczenie nie są w stanie zaradzić szponom nałogu i zaczyna się walka o przerwanie przedłużającego się ciągu alkoholowego.

Więcej “Detoks alkoholowy – co powinieneś o nim wiedzieć”

Czy kroplówka może zwalczyć kaca?

kroplówka na kaca

Kac jest niczym innym jak stanem, który występuje po wypiciu alkoholu. Nieprzyjemne jego konsekwencje związane są z zatruciem aldehydem octowym, który powstaje w wątrobie podczas metabolizmu etanolu. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol doświadcza niemiłych objawów takich jak: ból głowy, silne uczucie pragnienia, światłowstręt, nudności, wymioty, biegunka, bezsenność, nadmierna senność, apatia, depresja, rozdrażnienie, brak apetytu lub jego nadmiar, itp.

Więcej “Czy kroplówka może zwalczyć kaca?”

Glutation (TAD 600) – najlepszy przyjaciel w odtruwaniu Twojego organizmu!

glutatione tad600

Glutation (TAD 600) – najlepszy przyjaciel w odtruwaniu Twojego organizmu!

Glutation jest aminokwasem o właściwościach silnie odtruwających, przeciwutleniających oraz antyoksydacyjnych. Występuje naturalnie we wszystkich żywych organizmach: w komórkach ludzi, zwierząt i roślin. Wobec tego każda komórka naszego organizmu jest odpowiedzialna za samoczynne wytwarzanie glutationu w celu chronienia się przed działaniem wolnych rodników, wzmocnienia, dotlenienia, a także wydalania toksyn. Więcej “Glutation (TAD 600) – najlepszy przyjaciel w odtruwaniu Twojego organizmu!”

Pokonaj alkoholizm z Naltreksonem!

detoks dla alkoholika

Pokonaj alkoholizm z Naltreksonem

Alkoholizm jest chorobą przewlekłą, która trwa długi okres czasu, nawet całe życie. Wymaga leczenia tak samo jak nadciśnienie, cukrzyca czy zapalenie stawów. Podstawowym zadaniem w leczeniu alkoholizmu jest rezygnacja ze spożywania alkoholu. Niestety w wielu przypadkach staje się to zadaniem niezwykle trudnym. Osoba uzależniona od alkoholu, nawet po zaprzestaniu jego spożywania odczuwa silne pragnienie i potrzebę ponownego napicia się. Wielu chorych przyznaje, że w pewnym momencie nie czerpią już przyjemności z konsumowania alkoholu, ale pragną uniknąć syndromów zespołu abstynencyjnego. Motywacja do picia może wzrastać wraz z dłuższym okresem abstynencji. Alkoholicy potrafią powrócić do nałogu nawet po wielu latach życia w trzeźwości.

Więcej “Pokonaj alkoholizm z Naltreksonem!”

Terapia Esperalem

Esperal Fiolka Disulfiram WZF

Wokół popularnej „wszywki alkoholowej” narosło wiele mitów. Osoby uzależnione od alkoholu niekiedy wybierają taką metodę leczenia, ponieważ wydaje się ona być szybka, bezproblemowa i skuteczna. Krótki zabieg trwający niespełna 20-30 minut ma przybliżyć alkoholika do pożegnania nałogu, a rodzina ma w końcu odzyskać „uwolnionego” jej członka. Niestety wśród osób uzależnionych, ale także ich rodzin panuje duża dezinformacja na temat tego czym jest esperal i jakie naprawdę jest jego działanie.

Więcej “Terapia Esperalem”