DETOKS STANDARD

Detoksykacja prowadzona według metod i zaleceń WHO
Indywidualnie dobrana metoda detoksykacji
Czas trwania 7-30 dni (z reguły 10-14 dni)
Wykonanie badań biochemicznych
W razie potrzeby wykonanie badań poziomu stężenia leku w krwi obwodowej
Całodobowa opieka medyczna 24h/7
Pełne wyżywienie
Komfortowe zakwaterowanie
Zachowanie intymności - dostęp do własnej łazienki

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

DETOKS FIRST CLASS

Detoksykacja prowadzona według metod i zaleceń WHO
Indywidualnie dobrana metoda detoksykacji
Czas trwania 7-30 dni (z reguły 10-14 dni)
Wykonanie badań biochemicznych
W razie potrzeby wykonanie badań poziomu stężenia leku w krwi obwodowej
Całodobowa opieka medyczna 24h/7
Wsparcie psychoterapeutyczne
Wyżywienie All inclusive
Komfortowe zakwaterowanie
Zachowanie intymności - dostęp do własnej łazienki
Pokój o podwyższonym standardzie
Minibar
Dostęp do NETLFIXA i HBOGO
Bezpłatne WiFi

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Nadmierne zażywanie leków prowadzi do uzależnienia, które charakteryzuje się uczuciem przymusu ciągłego sięgania po środki farmakologiczne i niemożność funkcjonowania bez nich. Nieleczona lekomania skutkuje zaburzeniami somatycznymi i psychicznymi. Dotyczy głównie leków przeciwbólowych, nasennych oraz antydepresyjnych. Uzależnienie sprawia, że organizm może znosić coraz większe dawki przyjmowanych farmaceutyków co w konsekwencji doprowadza do przedawkowania leków oraz skrajnego zatrucia, a nawet śmierci osoby uzależnionej.

Ratunkiem dla lekomana staje się profesjonalnie przeprowadzona detoksykacja organizmu, która ma na celu powrót chorego do formy oraz umożliwienie mu funkcjonowanie bez farmaceutyku.

Odtruwanie po lekach polega na stopniowym zmniejszaniu dawki nadużywanego farmaceutyku i wprowadzaniu leków zamiennych, które znoszą objawy odstawienia środka pierwotnego. Farmakoterapia jest w wybranych przypadkach wspomagana przetoczeniem płynów infuzyjnych w celu pełnego oczyszczenia organizmu. Podanie kroplówek podczas detoksykacji lekowej jest ustalane indywidualnie i tylko na wskazanie lekarza prowadzącego, ponieważ zbyt szybkie wypłukanie nadużywanego leku z krwiobiegu może skutkować silnym nasileniem zespołu abstynencyjnego oraz wprowadza uzależnionego w stan zagrażający życiu i zdrowiu.

detoks lekowyNależy zaznaczyć, iż odtruwanie polekowe charakteryzuje się zawsze indywidualnie dobranym procesem leczenia. Metoda detoksykacji zależy od nadużywanego leku i jego dawki, kondycji zdrowotnej danego pacjenta oraz przebytych przez niego chorób. Podczas odtruwania organizmu podstawę stanowią specjalistycznie i indywidualnie dobrane farmaceutyki, a także preparaty, których zadaniem jest likwidacja nieprzyjemnych symptomów odstawienia nadużywanego leku.

Odtrucie lekowe jest czasochłonne z uwagi na konieczność zastępowania jednego farmaceutyku innymi. Cały proces musi odbywać się stopniowo, ponieważ gwałtowne odstawienie nadużywanego leku może zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta. Uzależnienie prowadzi do zachodzenia zmian metabolicznych w organizmie chorego – po pewnym czasie funkcjonowanie bez leku staje się niemożliwe, stąd czas detoksykacji zawsze jest ustalany indywidualnie – z naszego doświadczenia trwa w przedziale: 7-30 dni. W przypadku detoksu od leków opiatowych takich jak: Tramal, Kodeina, Metadon, Oksykodon, Morfina możemy wykonać implantację blokera opiatowego Naltreksonu, który pozwala na skuteczne poradzenie sobie nałogiem.

Każda detoksykacja zostaje poprzedzona przeprowadzeniem wywiadu medycznego oraz oceną ogólnego stanu fizykalnego organizmu pacjenta.

Leczenie składa się z następujących etapów:

Oczyszczenie organizmu z dawki nadużywanego leku.

1.

Łagodne przechodzenie w stan abstynencyjny.

2.

Motywacja do podjęcia leczenia terapeutycznego oraz utrzymania abstynencji.

3.

Detoksykacja lekowa Detoks Fenix Warszawa

Przeprowadzany przez nas detoks lekowy odbywa się w komfortowych warunkach. Oferujemy zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z łazienką spełniających wszelkie wymogi UE i Ministerstwa Zdrowia oraz możliwością wykorzystania ich jako pokoje jednoosobowe. Wszyscy nasi pacjenci otrzymują pełen zakres świadczeń niezbędnych w celu przeprowadzenia profesjonalnej detoksykacji. Zapewniamy pełne wyżywienie, uwzględniając w tym wszelkie nietolerancje pokarmowe. Na życzenie świadczymy specjalne zamówienia cateringowe nawet od najlepszych szefów kuchni. Gwarantujemy dyskrecję leczenia.

99% naszych pacjentów proces detoksykacji kończy sukcesem!

ZADZWOŃ +48 537 677 773
TELEFON CAŁODOBOWY

Zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego pacjenta i staramy się, aby czas leczenia odbył się w sposób bezpieczny, w komfortowych warunkach, przy pełnym wsparciu psychofizycznym chorego oraz jego rodziny. Wykorzystujemy najnowocześniejsze leki i sposób leczenia, które gwarantują najszybszy możliwy powrót do formy i pełnej sprawności psychicznej i fizycznej. Czas trwania leczenia jest uzależniony od stanu pacjenta, jego wymagań oraz sytuacji osobistej. W razie potrzeb wykonujemy wszelkie badania biochemiczne oraz przeprowadzamy konsultacje internistyczne i neurologiczne, biorąc pod uwagę dobro chorego. Wystawiamy skierowania na dalsze leczenie odwykowe, jeśli pacjent wyrazi chęć na kontynuowanie terapii.