Jak się leczy narkomana w ośrodku?

Narkomania jest chorobą złożoną, prowadzącą do powolnego wyniszczenia organizmu. Polega na krótkotrwałym, tudzież długotrwałym zażywaniu substancji o działaniu odurzającym, euforycznym lub przeciwbólowym. Cechuje się przymusem zażywania środka psychoaktywnego oraz głodem narkotykowym, czyli cierpieniem psychofizycznym spowodowanym odstawieniem narkotyku. Osoba uzależniona nie tylko nie jest w stanie samodzielnie przestać brać, ale także potrafi naginać rzeczywistość, aby za wszelką cenę zdobyć narkotyk. Nałóg powoli rujnuje życie chorego, ale także doprowadza do nieodwracalnych zmian w jego wyglądzie i zdrowiu.

Więcej “Jak się leczy narkomana w ośrodku?”

Narkotyk elitarny też powoduje nałóg – Detoks kokainowy szansą na lepsze życie

Kokaina jest organicznym związkiem z grupy alkaloidów. Pozyskiwana jest z liści koki (krasnodrzewu pospolitego). Pierwotnie występowała w górach Ameryki Południowej, gdzie stanowiła powszechną używkę wśród peruwiańskich Indian. W czasach kolonizacji narkotyk trafił do Europy, ale dopiero w 1885 roku został wyizolowany z liści koki. Używka swoją nazwę „kokaina” zawdzięcza wyrazowi „coca” pochodzącemu z języka keczua „cuca” oraz dodanie końcówki „ine”, charakterystycznej dla leków znieczulających.

Więcej “Narkotyk elitarny też powoduje nałóg – Detoks kokainowy szansą na lepsze życie”

Jak uwolnić się ze szponów królowej narkotyków? – detoks heroinowy szansą na lepsze życie

Heroina jest jedną z najniebezpieczniejszych substancji odurzających na świecie. Potrafi uzależnić już po pierwszej przyjętej dawce. Jej działanie opisuje się jako wprowadzenie w euforyczny, błogi stan. Potrafi uspokoić i zrelaksować, a na końcu zabić. Heroinizm jest poważną chorobą, która prowadzi do powolnej degradacji życia osoby uzależnionej. Po jakimś czasie chory nie wyobraża sobie funkcjonowania bez narkotyku i przewartościowuje swoje życie zatracając wszystko co do tej pory posiadał.

Więcej “Jak uwolnić się ze szponów królowej narkotyków? – detoks heroinowy szansą na lepsze życie”

Czy odtrucie narkotykowe w domu ma sens?

Nałóg narkotykowy potrafi zniszczyć życie. Narkotyki poważnie upośledzają funkcjonowanie organizmu, ale także wpływają na relacje społeczne osoby uzależnionej. Każda próba uwolnienia się od nałogu powinna rozpocząć się procesem odtruwania organizmu od substancji uzależniającej. Jednak wiele osób detoks kojarzy z garściami otumaniających leków, szpitalnymi salami bez okien oraz izolacją od rzeczywistości. Taki stan rzeczy sprawia, iż uzależnieni odkładają decyzję o pobycie w ośrodku detoksykacyjnym na dalszy plan. Bardzo często łudzą się, że uda im się odstawić narkotyki samodzielnie, co niestety rzadko kiedy kończy się sukcesem.

Więcej “Czy odtrucie narkotykowe w domu ma sens?”

Od heroiny do alkoholu – historia Pawła

Uzależnienie od środków psychoaktywnych dotyka bardzo wiele osób. Nałóg jest chorobą, która powinna być leczona pod okiem profesjonalistów. Niestety bardzo często obserwuje się, że wychodząc z jednego uzależnienia pacjent trafia w kolejne. Wówczas tylko ekspercka wiedza i doświadczenie pozwalają na przezwyciężenie choroby i cieszenie się pełną trzeźwością od każdej możliwej substancji odurzającej.

Więcej “Od heroiny do alkoholu – historia Pawła”

Detoks narkotykowy – kompendium wiedzy

Uzależnienie od narkotyków jest problemem nie tylko zdrowotnym, wszak jest to postępująca choroba cywilizacyjna. Bardzo często prowokuje problemy społeczne, rodzinne i prawne. Z nałogiem narkotykowym mamy do czynienia w momencie, w którym chory zaczyna uzależniać swoje codzienne funkcjonowanie od przyjęcia dawki substancji odurzającej. Narkotyki uzależniają bardzo silnie psychicznie oraz fizycznie, czego następstwem są zmiany w zachowaniu osoby uzależnionej. Wraz z postępowaniem nałogu, dochodzi do przewartościowania priorytetów. Chory bardzo często nie zdaje sobie sprawy z problemu, nie potrafi racjonalnie myśleć. Oprócz tego prowadzi do powolnej degradacji narządów wewnętrznych oraz upośledzenia psychiki.

Więcej “Detoks narkotykowy – kompendium wiedzy”

Czy istnieje wszywka narkotykowa?

wszywka narkotykowa

Z pewnością wielu z Was słyszało o tym, że ktoś uzależniony od alkoholu zrobił sobie wszywkę i cudownym sposobem przestał pić. O samej skuteczności takiego zaszycia pisaliśmy już wcześniej(https://detoksfenix.pl/terapia-esperalem/). Jednakże pacjenci, których głównym problemem są narkotyki zastanawiają się czy istnieje taka alternatywa dla narkomanów. Jeśli tak, to jak ona działa? Czy jest skuteczna? Postaramy się rozjaśnić powyższe wątpliwości.

Więcej “Czy istnieje wszywka narkotykowa?”

Naltrekson uleczył mnie z heroiny! – historia Oli

Uzależnienie od heroiny w naszej praktyce lekarskiej uznajemy jako najpoważniejsze i najtrudniejsze w leczeniu. Wielu naszych pacjentów przechodzi długą i żmudną drogę, zanim całkowicie odstawi narkotyk. Należy zaznaczyć, iż heroina potrafi uzależnić już po pierwszym zażyciu, a nawet kilkuletnia abstynencja nie daje gwarancji, że nie powróci się do brania.

Więcej “Naltrekson uleczył mnie z heroiny! – historia Oli”